Õppevideo: Mis on mobiilne internet?

Viide youtube videole: Mobiilne internet

Video tegemine on üks huvitav projekt. Kõigepealt on vaja ideed, neid on sul muidugi mitmeid, valik on keeruline ja lõpuks selgub, et ükski ei lähe teemasse, siis kirjutad valmi stsenaariumi ja siis tundub, et see ei ole ikkagi piisavalt hea ja mõistlik. Minus lööb välja kõrge kompetentsusvajadus, ning kartes, et ei saavuta seda, mida soovin, lükkan projekti aina nädalate viisi edasi. Nii ei jõua see video ka meie kogumiku esimesse faasi. Küll aga sai see video valmis.

Video teemaks jäi lõpuks ikkagi digiturvalisuse valdkonda kuuluv turvalise internetiühenduse üks harudest: Mobiilne internet (natuke läks teemasse ka selle pärast, et tegelikult töötan ju ise telko ettevõttes). Video räägib mobiilsest internetist, kasutan ka ise mobiilset interneti, kuna “maale” traat ei ulatu, küll aga tuligi kohe esimene mobiilse interneti miinus välja: video üleslaadimiseks kulub ebamaiselt palju aega, ning seetõttu pidin möönduse tegema kvaliteedi arvelt. Aga kokkuvõttes jäi täitsa ok teravusega pilt.

Video sai valmistatud ette, selliselt, et sinna oleks võimalik lisada ka interaktiivsed küsimused. Üks asi oli video stsenaarium, teine asi oli mõistlikud küsimused, mida lisada interaktsioonidega videosse. Ühesõnaga paras pähkel mitu korda järjest. Ja seejärel selgus, et mitte ainult küsimuse sisu vaid ka H5P enda vahendid tahavad õppimist, näiteks õnnestus mitu korda interaktsiooni alguspunkti formaadis teha viga ning siis kadus interaktsioon kuskile lõpmatusse kosmosesse. Ning lõpuks Summary ehk kokkuvõtte osale ei saanudki head lahendust, kuidas see lõpus kenasti ise avaneks. Selline versioon kus on lisatud ka interaktiivne pool on leitav siit e-koolikotist: Interaktiivne video.